Aktuality - Novinky - Zprávy

<< Zpět na přehled aktualit

Beschleuniger (Urychlovač)

16.11.2015 - 11:11

Opět nastává sychravé podzimní období, pro které jsou typické nízké denní teploty, ranní mlhy, mrholení a z toho vyplývající vysoká vlhkost vzduchu. Při aplikaci organicky pojených, vodou ředitelných akrylátových a silikonových barev a omítek je tak třeba počítat i s několikanásobně delší dobou schnutí, protože odpařování vody do okolního vzduchu a vsakování do podkladu je těmito klimatickými podmínkami silně omezeno, což pak při nestabilitě počasí a jeho náhlých změnách může zanechat na povrchu aplikovaných materiálů trvalé poškození (deštěm vypláchnuté komponenty omítek, barevné skvrny na nátěrových hmotách, praskliny a malá přídržnost k podkladu aj.).

Jako řešení se nabízí použití výrobku ALLIGATOR BESCHLEUNIGER. Tuto přísadu na bázi organických rozpouštědel na urychlení schnutí lze při zhoršení počasí jednoduše před aplikací do materiálu vmíchat (aniž by to mělo jakýkoliv negativní vliv na další zpracovatelnost materiálu a jeho barevný odstín) a zajistit tak zkrácení doby schnutí. 

Výhodou tohoto produktu je to, že je neustále k dispozici a na rozdíl od omítek a barev, které jsou již ve výrobě modifikovány podobnými přísadami, lze jeho použití volit operativně podle stavu počasí. 

 Obrázky do textů Beschleuniger

Více informací k výrobku naleznete zde