Aktuality - Novinky - Zprávy

<< Zpět na přehled aktualit

Fungicidní přísada do barev a omítek A&F FARBZUSATZ

05.12.2017 - 10:45

V polovině listopadu proběhla úspěšně registrace biocidního přípravku ALLIGATOR A&F FARBZUSATZ na ochranu povrchu fasádních barev a omítek před napadením mechy a lišejníky pro prodej na území České republiky. Výrobek byl zapsán do Registru chemických látek a přípravků vedeného na Ministerstvu zdravotnictví ČR.

Obrázky do textů A+F Farbzusatz

Tento výrobek představuje další vývojový stupeň v ochraně fasád před biologickým napadením. A&F Farbzusatz, tedy „A“lgicidní a „F“ungicidní přísada do fasádních barev a omítek.

Jedinečnou vlastností tohoto produktu je „zapouzdřená“ účinná biocidní látka, která je v tomto případě „zabalená“ do polymeru. Tím je zajištěno pozvolné uvolňování, z toho vyplývající významně prodloužená účinnost přípravku, zároveň je sníženo nadměrné vymývání biocidní látky působením povětrnostních vlivů, čímž je v neposlední řadě i redukován negativní a nekontrolovaný únik nezužitkovaného biocidu do okolní přírody. Přísada je univerzálně použitelná jak do disperzních akrylátových, silikonových, ale i silikátových produktů. Speciálně formulovaná technologie výroby této přísady navíc významně zvyšuje stabilitu účinné látky v zaschlém filmu nátěrové hmoty (omítky) a její odolnost proti působení vysokých teplot, UV-záření a alkalickému prostředí.

Přísadu lze použít jak do výrobků ALLIGATOR se stávající základní ochranou technologie GUARD nebo do vysoce jakostní fasádní barvy bez přídavku biocidů ALLIGATOR ORBIT HAUSFARBE LEF, která je univerzálně použitelná na fasády i do interiérů (proto také biocidní látky v základním provedení neobsahuje), příp. do fasádních barev a omítek ostatních výrobců a jednoduchým způsobem tak prodloužit nebo vytvořit účinnou ochranu proti nežádoucímu biologickému napadení.

Další informace k tomuto tématu zde.