Aktuality - Novinky - Zprávy

<< Zpět na přehled aktualit

Nový koncept fasádních barev

01.03.2017 - 22:30

Základní vlastnosti určující oblast použití každé barvy vycházejí vždy na prvním místě z typu použitého pojiva. 

Fasádní barvy ALLIGATOR jsou proto rozděleny do 3 základních produktových skupin. Nový vnější vzhled výrobků bude pro lepší orientaci rozlišitelný podle barvy víka.

Obrázky do textů Nový koncept fasádních barev

Disperzní fasádní barvy doposud neměly žádné skupinové označení. Nově se k silikonovým barvám MIROPAN, silikátovým KIESELIT, zařazuje název ORBIT pro disperzní materiály.

Dochází také k přejmenování některých fasádních barev, např. MIROPAN FASSADENFARBE (trvale elastická silikonová fasádní barva) na MIROPAN ELAST, nejprodávanější silikonem modifikovaná fasádní barva ALLFAsil se bude nově jmenovat ORBIT KLASSIK SIL, název hybridní barvy ORBIT HYBRID FASSADENFARBE se zkracuje na ORBIT HYBRID.

Poslední novinkou je nahrazení disperzní fasádní barvy na bázi pojiva typu "reinacrylat" ACRYL FASSADENFARBE zcela novou fasádní barvou ORBIT HAUSFARBE. 

Obrázky do textů Orbit Hausfarbe

Ve srovnání s původním výrobkem ACRYL FASSADENFARBE má nová barva nejvyšší možnou barevnou stabilitu třídy A podle německého technického listu BFS č. 26, obsahuje fotokatalytický pigment, který zajišťuje samočistící efekt povrchu nátěru (jako např. prémiový KIESELIT FUSION) a tak jako silikonový MIROPAN UNIVERSAL bude vyráběna ve třech bázích pro maximální možnou rozmanitost barevných tónů. Další vlastnosti, jako nepropustnost nátěru pro CO2, malá náchylnost na poškrábání (tzv. "psací efekt na veluru") a provedení LEF, které umožňuje použití i v interiéru pro vysoce zatížitelné nátěry, zůstávají samozřejmě zachované.

Více informací najdete v informačním letáku.