Aktuality - Novinky - Zprávy

<< Zpět na přehled aktualit

Veletrh FAF Mnichov 2016

15.03.2016 - 11:28

Vážení obchodní přátelé,

první březnový týden proběhl v Mnichově významný evropský odborný veletrh FAF – Farbe, Ausbau & Fassade, který se koná jednou za 3 roky a v jehož pořádání se mnichovské výstaviště pravidelně střídá s Kolínem nad Rýnem.

Firma ALLIGATOR Farbwerke se na veletrhu prezentovala expozicí tematicky pojatou jako „ALLIGATOR – prostor pro profesionály a projekty“. Rád bych vás ve stručnosti seznámil s nejzásadnějšími novinkami, které zde byly představeny.

1. ALLFAcool sortiment    

Zcela nový program pro míchání tmavých a intenzívních odstínů s použitím technologie TSR. Týkat se bude prémiových fasádních barev Miropan-Universal, Kieselit-Fusion, Orbit Hybrid-Fassadenfarbe a Acryl-Fassadenfarbe. Jedná se o zcela novou řadu pigmentů, se kterými i při maximálním slunečním záření zůstává fasáda o 20 % studenější, než při použití klasických pigmentů.

Uplatnění tento systém najde především na zateplených fasádách, u kterých je požadavek zákazníků na módní tmavé odstíny. Díky této nové technologii je snížené riziko poškození fasádního systému vlivem vysoké absorpce tepelného spektra slunečního záření.

V tuto chvíli se prozatím jedná o systém, který bude určen pouze pro přípravu barevných tónů ve výrobním závodu v německém Engeru. 

2. Intenzívní barevné odstíny 

V návaznosti na výše uvedený systém také dochází k zásadnímu vylepšení technologie a surovinové báze u barev na fasády Miropan-Universal, Orbit Hybrid-Fassadenfarbe a vnitřních barev Miropan-Innenfarbe a Phönix Matt. Tyto 4 materiály jsou v transparentní bázi pro tmavé a intenzívní odstíny vylepšeny z hlediska aplikačních vlastností, snížení náchylnosti k tzv. „psacímu efektu na veluru“, tvorbě barevně nestejnoměrných skvrn při zasychání a napojovacích pruhů při aplikaci válečkem a na velkých plochách a také z hlediska možnosti lokálních oprav hotového nátěru. Vylepšení vlastností se týká tónování s použitím stávajících pigmentových past.

3. Nová silikonová fasádní barva MIROPAN KLASSIK

Obrázky do textů Miropan Klassik

Tak jako v minulém roce, kdy firma ALLIGATOR zahájila výrobu cenově příznivé silikátové fasádní barvy KIESELIT KLASSIK SILIKAT v bázovém provedení ve velikosti balení 15 litrů a 5 litrů, přichází i letos s „objektovou“ novinkou, tentokrát plně silikonovou fasádní barvou Miropan Klassik, a to ve stejné velikosti balení a bázích 1 pro světlé a střední odstíny a 3 pro tmavé a intenzívní odstíny.

Materiál má lehce plnící schopnosti (spotřeba na 1 m2 je 180 – 230 ml, tedy podobná jako u silikonem modifikovaného nátěru ALLFAsil nebo silikátového Kieselit Klassik Silikat), ochranu proti předčasnému napadení mechy a lišejníky a jeho prodejní cena se bude blížit ceně naší nejprodávanější fasádní barvy ALLFAsil.

MIROPAN KLASSIK se začne dodávat v průběhu měsíce dubna ihned, jakmile obdržíme nový update receptur pro míchání, do kterého budou zařazeny všechny novinky a změny v sortimentu.

4. Lehčená pastovitá omítka CARBON KRATZPUTZ s hybridním pojivem a vyztužená uhlíkovými vlákny

Obrázky do textů Carbon Kratzputz

Jedná se o zcela novou generaci materiálů určených pro povrchovou úpravu především zateplovacích systémů. Omítka je v balení 18 kg (vzhledem k obsahu vysoce objemového lehčeného plniva, hustota materiálu je pouze 1,3 kg/m3, oproti hodnotě 1,7 – 1,9 u běžných pastovitých omítek), má mnohem příznivější hodnoty spotřeby (u zrnitosti 2 mm pouze cca 2,4 kg/m2), je velmi pevná a mechanicky odolná a díky obsahu uhlíkového vlákna je možno omítku tónovat do sytějších odstínů bez rizika tvorby prasklin a tepelné destrukce zateplovacího systému při zachování stability barevného tónu.

5. 50 let značky KIESELIT

V letošním roce slaví značka silikátových fasádních a vnitřních barev KIESELIT významné výročí -  50 let od prvního uvedení na trh. Kieselit znamená v historii nátěrových hmot první jednosložkovou silikátovou barvu vyráběnou velkoobjemovým průmyslovým způsobem. U příležitosti tohoto výročí připravila firma ALLIGATOR prodejní akci – 15ti litrové balení vnitřní silikátové barvy KIESELIT BIO-MINERAL za cenu 12,5 litrového balení.

6. ALLFAtexx Vetro Design

Designové tapety z netkaného skelného vlákna se vzorkem ze skleněných kuliček, ideální především s povrchovou úpravou metalickou barvou ART EFFETTO, byly rozšířeny o 5 nových vzorů a také o možnost zakázkové výroby podle vlastní dodané předlohy (logo firmy, nápisy aj.). 

 Obrázky do textů Vetro 507 Obrázky do textů Vetro 508 Obrázky do textů Vetro 509 Obrázky do textů Vetro 510 Obrázky do textů Vetro 515-1 Obrázky do textů Vetro 517

7. Nové stěrkové hmoty na vnitřní stěny

Obrázky do textů FuellspachtelObrázky do textů Fugenspachtel

Sortiment stěrkových hmot do interiéru je rozšířen o dva práškové materiály na bázi sádry, zušlechtěné polymerními přísadami , a to výrobky FÜLLSPACHTEL a FUGEN- UND FLÄCHENSPACHTEL. Pastovitá disperzní stěrková hmota HANDSPACHTEL LEF se bude dodávat od dubna ve vylepšené kvalitě s lepšími aplikačními vlastnostmi a vyšší finální pevností.

Práškové materiály jsou určeny k vyplňování spár mezi betonovými díly, vyrovnávání hrubých nerovností minerálních omítek a sádrokartonu.

8. Plněné, silnovrstvé nátěry na fasády a do interiéru

Sortiment hrubých, plnících nátěrů s mikrovláknem „STREICHVLIES“ byl ze skupiny fasádních materiálů přeřazen do skupiny podkladových a penetračních materiálů a velikost balení byla změněna z litrů na kilogramy. 

9. Nová vnitřní barva s vysokou odolností proti opotřebení

Obrázky do textů Allitex HG

PROFI řada vnitřních nátěrů je rozšířena o nový výrobek kategorie tzv. barev s latexovými vzhledem, a to vysoce lesklou barvu ALLItex HG.

Materiál s nejvyšším stupněm otěruodolnosti za mokra třídy 1 se bude dodávat v balení 12,5 litru v bílém provedení pro tónování do světlých a středních odstínů a také v transparentní bázi 3 pro tónování do intenzívních barevných tónů.

10. Disperzní barva do interiéru odolná proti napadení plísněmi

Obrázky do textů Euro Weiss Guard

Poslední novinkou v sortimentu je doplnění oblíbené vnitřní barvy EURO WEISS o variantu EURO WEISS GUARD s aktivní ochranou proti napadení nátěru plísněmi a kvasinkami. Materiál se bude dodávat v balení 12,5 litru a 5 litrů.

A ta nejdůležitější informace, kterou jsme si z veletrhu po jednání s vedením firmy ALLIGATOR Farbwerke odvezli, je ta, že prodejní ceny v letošním roce (při zachování současného stavu uměle udržovaného kurzu české koruny na úrovni 27 Kč/ 1 €) zůstávají beze změn na úrovni roku loňského.

Další informace k výrobkům, cenám rádi zašleme na vyžádání. Těšíme se na zahájení stavební sezóny a další spolupráci s vámi.

Obrázky do textů FAF1

Obrázky do textů FAF2

Obrázky do textů FAF3

Obrázky do textů FAF4

Obrázky do textů FAF6