Aktuality - Novinky - Zprávy

<< Zpět na přehled aktualit

Vnitřní silikátová barva KIESELIT BIO-MINERAL

20.01.2021 - 21:43

Další nové plus pro naší nejprodávanější a léty osvědčenou vnitřní jednosložkovou silikátovou barvu KIESELIT BIO-MINERAL

Tento produkt neobsahuje organická rozpouštědla, změkčovadla ani jiné emisní látky, které by se po aplikaci a následným užíváním uvolňovali do ovzduší. Proto byl vždy označen zkratkou LEF.

Nové označení LKF znamená, že kromě výše uvedených škodlivin neobsahuje ani konzervační látky, které zajišťují jeho stabilitu a ochranu před napadením plísněmi a bakteriemi. 

 Obrázky do textů Kieselit Bio Mineral LKF

Silikátové barvy se vyznačují vysokou alkalicitou, která bez nutnosti přídavku biocidních látek zamezuje usazení a šíření zdraví škodlivých mikroorganismů, jako jsou plísně, houby a kvasinky. Proto jsou vhodné mimo jiné do prostor, ve kterých je vyšší vzdušná vlhkost.

To umožňuje jeho nasazení v náročných senzitivních prostorách, jakou jsou dětské pokoje, školy, školky a jiné bytové a komerční prostory, ve kterých vytváří příznivé vnitřní klima.

Kromě osvědčení o zdravotní nezávadnosti byl výrobek testován i na dezinfikovatelnost, která je umožněná zlepšením otěruodolnosti za mokra z třídy 3 na třídu 2. Osvědčení německých zkušebních ústavů jsou ke stažení na stránce výrobce zde .